Celer i limun protiv holesterola
Mangostin lekovito tropsko voce
Godži bobice za zdravlje ljudi
Graviola se trenutno nalazi na vrhu spiska biljaka sa antikancerogenim dejstvom koje ce u buducnosti mozda imati velikog uticaja kada je u pitanju lecenje raka uz pomoc prirodnih sredstava. Naime, savremena istrazivanja vrsena na ovoj amazonskoj biljci obecavaju mnogo, mada se jos uvek malo zna o tome kakvu bi ulogu graviola imala u prevenciji i lecenju raka. Kao prvo, za sada nije lako reci da li bi u tom slucaju bila u upotrebi sama biljka, ekstrat ili neka kombinacija sa farmaceutskim sredstvima protiv raka. Zatim, kakav bi bio nacin doziranja, duzina trajanja lecenja i slicno.
U svakom slucaju nepobitno je dokazano da biljka graviola ima snazno anti-kancerogeno dejstvo na organizam.
U prilog tome da je graviola cudo od biljke govore naucna istrazivanja u kojima je evidentirano da ona efikasno ubija stanice raka i da je, verovali ili ne, 10.000 puta jaca od savremenih lekova koji se upotrebljavaju za hemoterapiju. I ne samo to. Za razliku od hemoterapije, graviola destruktivno deluje iskljucivo i samo na stanice raka tako da pri tom ne ostavlja stetne posledice po organizam niti nezeljene nuspojave. Naprotiv, ima i pozitivan ucinak na imuni sistem.
Graviola (latinski naziv Annona muricata) je biljka koja prirodno nastanjuje predele Srednje i Juzne Amerike, od juga Meksika preko Perua do Brazila. Sto se uzgoja tice odgovara joj tropska klima a najmasovnije se uzgaja u Severnoj Americi i zapadnoj Africi. Dok na primer, u Izraelu drvo graviole moze sasvim lepo narasti ipak nikada ne daje plodove.
Graviola je zimzelena biljka blagog i vrlo prijatnog ukusa koji asocira na jogurt od jagode u kombinaciji sa nekim egzoticnim vocem, recimo ananas i banana. Za ishranu se upotrebljava plod u svezem obliku ili sok. Sto se lecenja tice u upotrebi su takoreci svi delovi biljke (kora, listovi, plod i semenke).
U peruanskoj Amazoniji caj od listova graviole upotrebljava se kao sredstvo za smirenje i protiv dijabetesa.
U brazilskoj Amazoniji caj od graviole poznat je kao lek za jetru.
U Indiji ga preporucuju za bolji san, protiv bolesti zuci, prehlade kao i za brze otreznjenje pijanaca.
U Africi ga koriste kao analgetik i cesto nalazi primenu u lecenju decije groznice.
Zreli plodovi graviole su izvor vitamina C, B1 i B2 i fosfora. Plodovi i sok od graviole u navedenim zemljama tradicionalno se upotrebljavaju za lecenje groznice, proliva i za stimulaciju izlucivanja mleka kod dojilja.
Danas je poznato da biljka graviola osim toga sto ubija rak, povoljno deluje na rad unutrasnjih organa, dobar je borac protiv gljivica, bakterija, parazita, ublazava depresivna stanja i umiruje nerve.
Pa sada, dokle dosezu lekovita svojstva graviole i da li je ona zaista cudotvorna biljka buducnosti - pokazace vreme.
Napomena: Ukoliko nekada budete u prilici da sami sebi napravite sok od graviole vodite racuno o tome da pre nego sto plod biljke stavite u blender pazljivo odstranite sve semenke jer su inace dosta toksicne. Upotrebljavaju se za unistavanje spoljasnjih parazita (moljaca, krpelja, larvi koje sa nastanjuju u tepisima...).
Svi tekstovi objavljeni na sajtu prikupljeni su sa najboljom namerom. O svakom pitanju, predlogu ili informaciji iz tekstova pre primene terapije konsultujte lekara. Nemojte da odlažete odlazak lekaru ili da se oglušite o prepisanu terapiju zbog informacija procitanih na našem sajtu. Medicina veoma brzo napreduje u novim saznanjima.
Prijateljski sajtovi:
Recepti za pizzu - www.receptizapizzu.com
Priroda i zdravlje | Lekovite biljke | Hrana kao lek | Dijeta | Blog | Kontakt | Uslovi koriscenja
SEO optimizacija
sajta: TotalDizajn, Beograd | Prijatelj sajta: MsBalkan | Web dizajn: Mungosoft - 2022. Sva prava zadrzana