Lekovite biljke - Prirodni lekovi - Prirodne metode lečenja - Recepti i saveti za prirodno lečenje

Priroda i zdravlje

Lekovite biljke

Hrana kao lek

Prirodno lecenje

Tablica kalorija

Za mrsavljenje

Za srce i krvne sudove

Za visok pritisak

Za nizak pritisak

Za arteriosklerozu

Za mozdani udar

Za epilepsiju

Za anemiju

Za prosirene vene

Za prostatu

Za hemoroide

Za jetru

Za masnu jetru

Za kamen u bubregu

Za kamen u zuci

Za upalu mokracnih kanala

Za nocno mokrenje

Za Eserihiju koli

Za heliko bakteriju

Za gastritis

Za cir na zelucu

Za mucninu i povracanje

Za nadimanje stomaka

Za gorusicu

Za zatvor

Za proliv

Za kolitis

Za PMS

Za bolne menstruacije

Za ciste na jajnicima

Za miome na materici

Za ranicu na grlicu materice

Za policistične jajnike

Za endometriozu

Za amenoreju

Za menopauzu

Za zenski sterilitet

Za muski sterilitet

Za osteoporozu

Za depresiju

Za anksioznost

Za nesanicu

Za smirenje

Za hronicni umor

Za stitnu zlezdu

Za dijabetes

Za rak

Za bolove

Za glavobolju

Za migrenu

Za grlobolju

Za kasalj

Za ciscenje pluca

Za alergiju

Za astmu

Za alergijski rinitis

Za reumatizam

Za artritis

Za ekcem

Za psorijazu

Za gljivicne infekcije

Za kandidu

Za akne i bubuljice

Za zanoktice

Za opekotine

Za afte u ustima

Za paradentozu

Za kosu

Za celulit

Za strije

Za oziljke

Za podocnjake

Za cmicak

Za bradavice

Za kurje oko

Za kondilome

Za detoksikaciju

Za hrkanje

Za stucanje

Prirodne maske za lice

Voda lek za sve bolesti

Celer i limun protiv holesterola

Med i cimet

Limun i rak

Kacamak dijeta

Banana i dijeta

Kozje mleko

Vitamini B grupe

Gljiva Kombuha

Kako napraviti gljivu Kombuhu

Hrastova sjajnica ili Reishi gljiva

Tibetanska gljiva

Stari tibetanski lek

Surutka prijatelj jetre

Aronija sibirska borovnica

Hajducka trava daje snagu

Kukuruzna svila za mrsavljenje

Cvekla sprecava starenje

Kim leci sve osim smrti

Prirodni lekovi za mucninu i povracanje

Mucnina se manifestuje kao neugodan osecaj u stomaku koji moze, ali i ne mora da nagoni na povracanje. Ona moze biti propracena pojacanim izlucivanjem pljuvacke, grcevima u zelucu i glavoboljom. Veliki broj bolesti i stanja mogu izazvati mucninu, a najcesce su to: bakterijske infekcije (trovanje hranom), virusi, neumerenost u jelu ili picu, trudnoca, migrena, pankreatitis... Ponekad se mucnina u stomaku aktivira i na psihickoj bazi, usled ozbiljnijih emocionalnih kriza. Najblazi oblik mucnine nastaje kao odgovor organizma na neugodne ukuse i mirise iz neposredne blizine.

Prirodni lekovi za mucninu i povracanje mogu biti od velike koristi. Cesto se dogadja da deluju i trenutno, sto zavisi od osnovnog uzroka ovog neprijatnog osecaja. Pozitivan efekat je izrazeniji sto je uzrok nastanka mucnine bezazleniji.

1. Najjednostavniji ali zaista delotvoran prirodni lek protiv mucnine i povracanja je sok od limuna. Posebno se preporucuje i nakon povracanja jer momentalno osvezava usnu supljinu i umanjuje mogucnost od ponovne pojave mucnine. Sok od limuna treba da bude napravljen sa manje vode nego sto to u sebi sadrzi klasicna limunada. Najbolje bez secera i ne treba ga popiti odjednom vec u gutljajima. Posto je potpuno neskodljiv, koristan je za otklanjanje mucnine u trudnoci.

2. Zbog svog isto tako osvezavajuceg mirisa i ukusa caj od djumbira se odlicno pokazao kao sredstvo za eliminisanje mucnine. Ukoliko je mucnina pracena grcevima u stomaku i povracanjem jos je bolje upotrebiti caj od kamilice sa djumbirom. Djumbir osvezava i otklanja osecaj mucnine a kamilica umiruje zeludac. Sto bi se u zargonu reklo, dva u jedan. Osim toga, djumbir moze otkloniti i glavobolju koja se cesto pojavljuje uz osecaj mucnine.

3. Biljka pelen ima dugu tradiciju u lecenju bolesti zeluca, narocito kada je u pitanju lose varenje hrane. Dakle, hrana koja nije svarena u nekom normalnom vremenskom periodu, vrlo lako moze izazvati mucninu, pa cak i povracanje. Tada je dobrodosao caj o pelena, jer regulise funkciju varenja hrane.

4. Caj od anisa podstice varenje hrane, otklanja mucninu i zgaravicu, pa je dobro popiti ga i u preventivne svrhe odmah nakon obroka, da bi se sprecila eventualna pojava mucnine. Preporucuje se osobama koje imaju problema sa varenjem i drugima u kriznom periodu.

5. Caj od nane ima veoma prijatan miris i ukus, hladi usnu supljinu, osvezava dah, umiruje grceve u stomaku i sto je veoma vazno u ovom slucaju, umiruje nadrazaj koji tera na povracanje. Zbog svega toga, korisno je popiti nekoliko gutljaja ovog caja i nakon povracanja da bi se lakse "umirila creva".

6. Opste je pravilo da se u slucaju mucnine i povracanja ne boravi u zagusljivim prostorijama, ne pije odjednom velika kolicina tecnosti, ma koliko bila lekovita i naravno, ne unosi velika kolicina hrane.








Svi tekstovi objavljeni na sajtu prikupljeni su sa najboljom namerom. O svakom pitanju, predlogu ili informaciji iz tekstova pre primene terapije konsultujte lekara. Nemojte da odlažete odlazak lekaru ili da se oglušite o prepisanu terapiju zbog informacija procitanih na našem sajtu. Medicina veoma brzo napreduje u novim saznanjima.

Priroda i zdravlje | Lekovite biljke | Hrana kao lek | Dijeta | Blog | Kontakt | Uslovi koriscenja


SEO optimizacija sajta: TotalDizajn, Beograd | Prijatelj sajta: MsBalkan | Web dizajn: Mungosoft - 2022. Sva prava zadrzana