Lekovite biljke - Prirodni lekovi - Prirodne metode lečenja - Recepti i saveti za prirodno lečenje

Priroda i zdravlje

Lekovite biljke

Hrana kao lek

Prirodno lecenje

Tablica kalorija

Protiv anemije

Protiv gripa

Protiv decijeg bronhitisa

Protiv triglicerida

Protiv holesterola

Protiv masne jetre

Protiv nadimanja

Protiv gorusice

Protiv zatvora

Protiv proliva

Protiv kolitisa

Protiv bradavica

Protiv kurjeg oka

Protiv kondiloma

Protiv akni i bubuljica

Protiv zanoktica

Protiv opekotina

Protiv afti u ustima

Protiv paradentoze

Protiv upale sinusa

Protiv alergijskog rinitisa

Protiv hemoroida

Protiv prosirenih vena

Protiv kamena u bubregu

Protiv kamena u zuci

Protiv upale mokracnih kanala

Protiv nocnog mokrenja

Protiv Eserihije koli

Protiv heliko bakterije

Protiv gastritisa

Protiv cira na zelucu

Protiv mucnine

Protiv srcanih tegoba

Protiv visokog pritiska

Protiv niskog pritiska

Protiv arterioskleroze

Protiv mozdanog udara

Protiv epilepsije

Protiv alkoholizma

Protiv depresije

Protiv anksioznosti

Protiv nesanice

Protiv umora

Protiv celulita

Protiv strija

Protiv oziljaka

Protiv podocnjaka

Protiv cmicka

Protiv bolesti prostate

Protiv PMS simptoma

Protiv bolnih menstruacija

Protiv cista na jajnicima

Protiv mioma na materici

Protiv ranice na grlicu materice

Protiv policističnih jajnika

Protiv endometrioze

Protiv amenoreje

Protiv tegoba u menopauzi

Protiv zenskog steriliteta

Protiv muskog steriliteta

Protiv osteoporoze

Protiv raka I

Protiv raka II

Protiv bolova

Protiv glavobolje

Protiv migrene

Protiv grlobolje

Protiv kaslja

Protiv alergije

Protiv astme

Protiv reumatizma

Protiv artritisa

Protiv ekcema

Protiv psorijaze

Protiv gljivica

Protiv kandide

Protiv hrkanja

Protiv stucanja

Prirodne maske za lice

Voda lek za sve bolesti

Celer i limun protiv holesterola

Med i cimet

Limun i rak

Kacamak dijeta

Banana i dijeta

Kozje mleko

Vitamini B grupe

Gljiva Kombuha

Kako napraviti gljivu Kombuhu

Hrastova sjajnica ili Reishi gljiva

Tibetanska gljiva

Stari tibetanski lek

Surutka prijatelj jetre

Aronija sibirska borovnica

Hajducka trava daje snagu

Kukuruzna svila za mrsavljenje

Cvekla sprecava starenje

Kim leci sve osim smrti

Prirodni lekovi protiv gljivica

Gljivicne infekcije nastaju pod uticajem mikroorganizama koji pripadaju grupama gljiva. Najcesce je dijagnostikovana gljiva Candida a samo u ovoj grupi ima ih više od 20 vrsta.

Nekada je vladalo misljene da se gljivicne infekcije mahom pojavljuju kod zena, medjutim danas je poznato da se ovakva vrsta upale javlja kod oba pola i u svim zivotnim dobima. Ipak, kod zena problem sa gljivicama postaje slozeniji, jer ovi mikroorganizmi bujaju u vlaznom i tamnom okruzenju.

Gljivicna infekcija najcesce zahvata polne organe, usnu duplju, pojas ispod nabora koze i nokte. Najcesci simptomi gljivicne infekcije su crvenilo, osip, svrab, peckanje, otecenost, neprijatan miris. Nokat zahvacen gljivicama na pocetku infekcije dobija zuckastu boju koja u poodmaklom stadijumu bolesti moze preci u zelenu ili cak potpuno crnu boju. Zatim, nokat moze vidno zadebljati i poceti da se odvaja od prsta. Ukoliko se ne lece gljivice mogu i unistiti nokat.

Uzroci nastanka gljivicnih infekcija su mnogobrojni, kao na primer: pad imuniteta, nedostatak odredjenih minerala u organizmu, dugotrajna upotreba antibiotika, preterano lucenje znojnih zlezda, neadekvatna licna higijena, cesta upotreba prljavih carapa i obuce...

U borbi protiv gljivica neophodni su strpljenje i upornost, jer je sasvim uobicajena pojava da se i nakon temeljnog lecenja posle kratkog vremena mogu ponovo vratiti i to sa jos ozbiljnijom klinickom slikom. Da bi lecenje gljivica bilo sto uspesnije treba se posluziti svim raspolozivim sredstvima a na raspolaganju su nam naravno i provereni prirodni lekovi.

Neki prirodni lekovi protiv gljivica mogu direktno delovati kao sredstvo za unistavanje ove napasti a drugi mogu pomoci da se infekcija ponovo ne vrati. Pa da nabrojimo:

1. Beli luk - Ko bi drugi zauzeo prvo mesto na spisku prirodnih lekova protiv gljivica nego cuveni beli luk. Dakle, beli luk je najopasniji prirodni neprijatelj gljivica. Usitnjen ili zasecen primenjuje se direktno na oblast zahvacenu gljivicama i obicno veoma brzo donosi olaksanje. Da bi se postiglo potpuno izlecenje potrebno je korirstiti ga kontinuirano tokom duzeg vremenskog perioda.

2. Jogurt - Jogurt u sebi sadrzi takozvane "dobre bakterije" koje su veoma korisne u borbi protiv gljivica. On se sasvim slobodno moze koristiti za tretiranje koze i sluzokoze, spolja i iznutra. Znaci, moze se jednostavno utrljati na vidljiva i lako dostupna obolela mesta ili njime namociti tampon ako je potrebno primeniti ga iznutra. Ali, ne treba ga ostavljati da deluje tokom duzeg vremena, jer tada ima tendenciju da izazove suprotan efekat. Najbolje je da se potpuno ispere nakon nekoliko minuta delovanja jer je za to vreme vec obavio svoj zadatak. Ovaj proces treba ponoviti nekoliko puta u toku dana.

3. Jabukovo sirce - Upotrebljava se za suzbijanje raznih bolesti koze i sluzokoze a primenjuje se spolja i iznutra. Medutim, posto je ovo veoma jaka supstanca, za tretiranje gljivicnih oboljenja preporucuje se primena u razblazenom obliku, sa vodom naravno. Ova terapija moze biti narocito delotvorna ako se kombinuje uz terapiju sa belim lukom. Samo, nemojte nikako koristiti obicno, belo sirce! Ono cak moze razbuktati razmnozavanje gljivica.

4. Origano ulje - Ulje divljeg origana je jos jedan veoma mocan prirodni lek protiv gljivica. Ono je dokazan antiseptik i veoma efikasano sredstvo za suzbijanje razlicitih vrsta infekcija. Origano ulje daje narocito dobre rezultate kada je u pitanju lecenje gljivica na noktima. Nacin primene opisan je na stranici pod nazivom "Origano ulje". Ono je zaista veoma jako i sto se tice doziranja, obavezno je pridrzavati se uputstava proizvodjaca.

5. Orahovo ulje - Gljivice se mogu pojaviti i na temenu glave, sto izmedju ostalog moze izazvati opadanje kose iz trajno ostecenje korena kose. U tom slucaju pored upotrebe jabukovog sirceta preporucuje se i upotreba orahovog ulja.

6. Aloe vera - Ova biljka poznata je po tome da umiruje kozu i da daje dobre rezultate u lecenju skoro svih parazitskih bolesti, medju kojima spadaju i gljivicna oboljenja.

7. Korisno u ishrani - Tokom i nakon lecenja gljivica piti sto vece kolicine jogurta i sto vise vode. Voda je odlican cistac organizma sto je neophodno u sprecavanju povratka gljivica nakon lecenja.

8. Stetno u ishrani - Tokom i neposredno nakon lecenja gljivica u sirokom luku izbegavati secer. Secer je omiljena hrana za gljivice pa je logicno da im je treba oduzeti. Tako ce se umanjiti sanse za njihov ponovni povratak.

9. Higijena i odeca - Odrzavati higijenu tela na visokom nivou uz upotrebu blagih sredstava za licnu higijenu. Izbegavati sinteticku odecu, pogotovo onu koja ide direktno na kozu. Poseban akcenat na upotrebi pamucnog donjeg vesa.








Svi tekstovi objavljeni na sajtu prikupljeni su sa najboljom namerom. O svakom pitanju, predlogu ili informaciji iz tekstova pre primene terapije konsultujte lekara. Nemojte da odlažete odlazak lekaru ili da se oglušite o prepisanu terapiju zbog informacija procitanih na našem sajtu. Medicina veoma brzo napreduje u novim saznanjima.

Priroda i zdravlje | Lekovite biljke | Hrana kao lek | Dijeta | Blog | Kontakt | Uslovi koriscenja


SEO optimizacija sajta: TotalDizajn, Beograd | Prijatelj sajta: MsBalkan | Web dizajn: Mungosoft - 2022. Sva prava zadrzana